Новини M.E.Doc

Податківці нагадали про підстави для проведення документальних позапланових перевірок.

Мінфін наказом від 24.04.2025 р. № 215 вносить зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та додатків до неї.

Чи може СГ погасити борг зі сплати ЄСВ за рахунок повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань з податків і зборів?

Наявність форс-мажорних обставин не є автоматично визнаною підставою для звільнення від відповідальності за невиконання зобов’язань.

ПКУ визначено, що платник податків зобов’язаний за кожний звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Чи є порушенням роботодавцем вимог законодавства, якщо він обмежує тривалість відпустки особі з інвалідністю II групи 24 днями, посилаючись на воєнний стан і Закон № 2136?

У Парламенті зареєстровано новий законопроєкт щодо доповнення норм ст. 40 КЗпП про розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця новими умовами.

Кабмін ухвалив постанову про «Деякі питання функціонування інформаційно-комунікаційної системи «Державний аграрний реєстр».

Відповідно до законодавства об’єктом оподаткування є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

В Україні впроваджено нову систему оцінювання повсякденного функціонування особи. Вона потрібна для продовження чи перегляду статусу інвалідності та призначення індивідуальної програми реабілітації.

Запровадження Європейської професійної карти сприятиме мобільності українських фахівців та спростить їм доступ до ринку праці країн ЄС.

Усім ліцензіатам до 01.07.2025 р. необхідно подати заяву про внесення змін до відомостей, що містяться у відповідному реєстрі.

Регулятор з 10.05.2025 р. розпочинає реалізацію стимулюючої валютної лібералізації. Крім того, послаблено деякі валютні обмеження. Натомість низка обмежень посилюється, щоб запобігти непродуктивному відпливу капіталу за кордон.

Нацбанк ініціює обговорення змін до Положення про авторизацію надавачів фінансових послуг, у яких планує встановити критерії для визначення фактів відсутності діяльності з надання фінансових послуг.

Мінфін оприлюднив два проєкти наказів, якими пропонується затвердити професійні стандарти для головного бухгалтера та бухгалтера бюджетної установи.

З 04.04.2025 лікарняні виплачуються як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, без обмеження кількості місць. Це стосується і ФОП, які одночасно є найманими працівниками.

Метою є осучаснення та приведення Правил до єдиних засад використання структури даних і графічного зображення QR-коду для обміну реквізитами кредитових та миттєвих кредитових переказів суб’єктами платіжних операцій.

Коротко про головне за минулий тиждень.

Мінагрополітики надали роз'яснення щодо моніторингу діяльності критично важливих підприємств.

З 08.05.2025 р. Держпродспоживслужбі надано повноваження відслідковувати дотримання законодавства про рекламу в частині працевлаштування.

ДПС уточнила окремі питання щодо особливостей відображення в податковій звітності операцій з експорту окремих видів товарів в межах режиму РЕЗ (зміни до листа від 15.11.2024 р. № 31717/7/99-00-21-03-02-07).

НБУ відновлює окремі вимоги щодо оцінки банками кредитного ризику, підготовки планів відновлення діяльності, побудови системи управління ризиками.

У сфері трудових відносин нерідко виникають ситуації, коли роботодавець змінює місце виконання працівником його трудових функцій. Одним із таких випадків є переміщення.

Із 16.03.2025 р. набрали чинності зміни до ПКУ, передбачені Законом № 4254-ІХ щодо стимулювання благодійної діяльності під час воєнного стану. Що змінилося?

Чи зобов’язані СГ, які не здійснюють реалізацію пального та не зареєстровані платником акцизу згідно з пп. 212.1.15 ПКУ, але мають діючі ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним, подавати декларацію з акцизного податку?

Податківці надали роз'яснення щодо операцій з надання подарунків та оплати навчання, якщо вони оподатковуються ПДФО або звільнені від оподаткування.

Господарські договори - важливий інструмент бізнесу. Знання правил їх укладання, зміни та розірвання, особливо в контексті майбутньої втрати чинності Господарського кодексу, допоможе знизити ризики та забезпечити правову визначеність у ділових відносинах.

Моніторинг спрямований на виявлення порушень обліку, звітності та належної перевірки. Використовується широке коло інформаційних джерел. Опитування є одним з інструментів.

У ВРУ зареєстровано законопроєкт щодо реалізації переважного права купівлі земельної ділянки орендарем, останнім відомим місцезнаходженням якого є тимчасово окупована територія (рег. № 13251 від 02.05.2025 р.).

Чи потрібно формувати та подавати додаток 4ДФ, якщо всі працівники знаходяться у відпустці без збереження зарплати?